Değer verdiklerinizi koruyoruz...
Yangın ve Gaz Algılama Sistemleri
Omniguard Model 760 Yangın Detektörü

Linke tıklayarak Model 760' ın kataloguna ulaşabilirsiniz. 

https://drive.google.com/open?id=0B1krTT1HKFSpUXU4Tml6ZThSVjg

 

Omniguard 760 yangın detektörü çoklu spektruma sahip, infrared sensörlü bir detektördür. 760 yangın detekörü özellikleri Yangın Olayları Analizine(FEA) göre patentlenmiştir, detektör algoritması 1984’ ten beri başarılı ve güvenlidir. Yangın detektörü özellikleri FEA şeması kavram alınıp anonim olarak tanınan geliştirmeler ileri düzeyde mikroişlemci teknolojisi ile gerçekleşmiştir.

            Sensörler iki ayrı pencere arasına 5 örnek dalga boyu bölgesine elektromanyetik spektrum kısmına (IR) infrared içinde yerleştirilmiştir. Bu sensörler detektörün düzgün bir iş yapabildiğinden emin olmak için sürekli çevreyi sorgularlar.

            Yangın kanallları sensörleri iki ayrı bölgede IR yayılımı yapar, bu da genelde CO2 ve H2O emisyon bandında yani bizim ürünlerimizde en çok işlenen maddelerdir. Yangın kanalı olmayan sensörler ışın enerjisiyle üç tane daha fazla bölgede IR yapılır ki bu yangın kanallları ile özel olarak ilişkilidir. Bu sensörlerin çıkışı olarak, gelişmiş bir algoritmayla, sonuçlar yüksek güvenilir haldedir, yani yangını yakalamada hidrokarbon ve içerisinde hidrokarbon olmayan maddeleri yüksek derecede yanlış alarm bağışıkığı sayesinde yakalayabilir.

             Model 760 yangın detektöründe otomatik kendi test yapan özelliği ile uygun fonksiyonlarda elektronikler, sensörler ve optik yüzeyler kullanıldığını kanıtlar. Kendi kendine sorgulama süreci bir saatte en az dört kere yapılacak şeklide ayarlanmıştır, böylece hayati yangın yakalama güvenliğini sağlamış olur. Bu olay içten monte edilmiş çok parlak lamba, optik ışık kılavuzu, yangın detektörü penceresi ve sensörlerin kalibre edilmiş çıkış kanalları ile başarıya ulaştırılmıştır. Bu sürecin yanılması genelde yanlış bir sinyal sonucu olur. Yanlışı aldıktan sonra, kontrol süreci pencerelerde bir sıkıntı, eşleşmezlik, yangını ölçme yeteneğinin neden azaldığını kontrol eder.

            Kendi kendine hata testi koşulları detektörün fabrika ayarı kalibrasyonunun kanıtlanmış olması sensörün bozulmuş sinyal cevabına sahip olması durumunda sonuç verir. Alternatif olarak, kendi kendine hata testi pencereler filmsiz olduğu zamanlar, hata detektörün başka bir parçasının bozulduğunu işaret eder.

            760 yangın detektörünün üç hassaslık ayarı vardır: Normal, Gelişmiş ve Uzun Mesafeli. Performans özellikleri kullanıcı tarafından seçilebilir arayüz(USI)  ile ilişkilidir.