Değer verdiklerinizi koruyoruz...
Yangın ve Gaz Algılama Sistemleri
Omniguard Model 860/660 Yangın Detektörü

Linke tıklayarak Model 860/660' ın kataloguna ulaşabilirsiniz. 

https://drive.google.com/open?id=0B1krTT1HKFSpY1JKRDRoLW5tLVk

 

Omniguard ®  860 yangın detektörü çoklu spektruma sahip, yangın emisyon spektrasını geniş hissetmeyle yüksek seviyede sağlar, ikiside hidrokarbon ve hidrokarbon olmayan yangınları yakalamayı sağlayan detektördür. Mikroişlemci teknolojisiyle karmaşık sinyalleri işlemeyi başarmıştır. Sensörler ve optik yüzeyler ışık kılavuzu kullanarak elektronik otomatik kendi kendine test yapabilmeyi başarırlar. Kalibre olmuş ışık kaynağından sensöre ışık kılavuzu radyan enerji yayar, eğer detektör pencereleri kirlenmişse yangına karşı detektörü kör etmiş oluruz. Bu kendi kendine sorgulama işlemi saatte en az dört defa yapılır, sonuç olarak çok üst düzey güvenilir yangın detektörü haline gelir.

Yangın sinyalini almak için Ultraviole(UV) ve Infrared(IR) olmak üzere iki spektral alan vardır. UV sensörü sabittir, yüksek güvenirlikli UV foton sensör tübünde ki bunlar 0,22 mikronda uç cevap verirler. Tüp tasarımı yüksek hassasiyetli UV radyasyon emilimi geriden gelen düşük cevaplı radyasyon tarafından yakın UV, sıcak ışık, görünür ışık, günışığı ve siyah cisim radyasyonu gerçekleşir bu sırada çok yüksek sinyal gürültü oranı sağlar.

IR sensör 4,4 mikronluk alanda çalışır. Spektral frekans her zaman hidrokarbon yangınını yüksek sıcaklıkta karbon dioksit göre mevcuttur.

Ek olarak IR sensörü 2,9 mikroda çalısacak şekilde ayarlanabilir tıpkı 4,4 mikroda çalıştığı gibi. Bu ayar detektör hidrokarbon olmayan yangınları tespitinde uygundur. Bu alandaki spektrumda detektör otomatik olarak sıfır ayarla gelir.

Model 860 yangın detektörü sadece UV ve IR birlikte varlığından oluşan özellikleri sağlamaz aynı zamanda bunları özel oranlarla sunar. Bu ayarlar Figür 3’ deki yangın özelliklerine göre seçilmelidir. Bu patent Yangın Olay Analizi (FEA) yüksek derecede yangın olan ile olmayan durumlardan emin olur.